Szukasz pracy? Zadzwoń do nas +48 660 554 500.

Menu
cv

Jakie informacje powinno zawierać CV?

data publikacji 21 maja 2024
data modyfikacji 12 czerwca 2024

Ważne informacje, które powinny znaleźć się w CV, obejmują:

  1. Dane osobowe: Twoje imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu oraz miejscowość (jeśli to wymagane w danym regionie). Sprawdź, czy dane kontaktowe jak numer telefonu i email są aktualne i czy łatwo można się z Tobą skontaktować.

  2. Doświadczenie zawodowe: Wymień poprzednie miejsca pracy w odwróconej chronologii, zaczynając od najnowszego do najstarszego. Podaj nazwę firmy, stanowisko, okres zatrudnienia oraz krótki opis obowiązków i osiągnięć. Staraj się dostosować doświadczenie zawodowe do stanowiska, na które aplikujesz, podkreślając umiejętności i doświadczenie związane z daną branżą.

  3. Wykształcenie: Wymień swoje osiągnięcia edukacyjne, zaczynając od najwyższego stopnia naukowego lub najbardziej prestiżowej instytucji. Podaj nazwę uczelni, kierunek studiów, stopień naukowy oraz datę ukończenia lub daty oczekiwanej ukończenia.

  4. Umiejętności i kompetencje: Wymień umiejętności, które są istotne dla stanowiska, na które aplikujesz. Mogą to być zarówno umiejętności miękkie, jak np. komunikatywność czy umiejętność pracy w zespole, jak i umiejętności techniczne czy językowe.

  5. Dodatkowe informacje: Jeśli masz jakieś dodatkowe osiągnięcia, które mogą być istotne dla pracodawcy, warto je wymienić. Może to być udział w projektach, wolontariat, dodatkowe szkolenia czy certyfikaty zawodowe.

Pamiętaj, aby zachować klarowność i czytelność CV, unikając nadmiernego zagracenia informacjami oraz starając się dostosować treść do oczekiwań pracodawcy i charakteru stanowiska, na które aplikujesz.

Ostatnie wpisy

Wzrost minimalnej krajowej w Holandii od 1 lipca!

data publikacji 27 czerwca 2024
Z radością informujemy, że od 1 lipca minimalna stawka godzinowa w Holandii wzrośnie do 13,68 EUR brutto na godzinę. To znaczący krok naprzód w poprawie warunków pracy i życia dla wielu pracowników.
Czytaj dalej

Jakie informacje powinno zawierać CV?

data publikacji 21 maja 2024
Co powinno znajdować się z CV
Czytaj dalej

Operator wózka widłowego w Holandii

data publikacji 1 marca 2022
Decyzja o wyjeździe za granicę w poszukiwaniu pracy nigdy nie jest łatwa.
Czytaj dalej